تازه‌های كتاب
    اخبار
آمارهای جالب در مورد بهترین مشاورین تحصیلی
     به نظر شما چند درصد از دانش آموزان شهر تهران و رتبه های زیر هزار كنكور كل كشور؛ داشتن مشاور تحصیلی را برای موفقیت در آزمون سراسری مؤثر دانسته اند؟ آیا این دانش آموزان ممتاز از كلاس ها یا بسته های كمك آموزشی كنكور نیز استفاده می كرده اند؟
     نمایش متن کامل 


تأثیر سوابق تحصیلی در كنكور سال آینده ۳۰ درصد مثبت است
     رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: تأثیر سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در كنكور سال آینده ۳۰ درصد مثبت خواهد بود.
     نمایش متن کامل 


حذف كنكور برای تقویت بنیه علمی دانش آموزان ضروری است
     مدیركل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به ضرورت تغییر رویكرد اساسی و بنیادین در سیستم آموزشی كشور گفت: حذف كنكور از نظام آموزشی برای تقویت بنیه علمی دانش آموزان ضروری است.
     نمایش متن کامل 


این چهار اشتباه شما را پشت سد كنكور نگه‌ می‌دارد!
     وحید بالازاده رتبه سه كشوری در رشته ریاضی آزمون سراسری ۹۴ و دانشجوی سال دوم رشته مهندسی كامپیوتر، دانشگاه صنعتی شریف به چهار عامل مهم در شكست دانش‌آموزان در كنكور سراسری اشاره كرد.
     نمایش متن کامل 


پرشی سه‌گام بر فراز قله كنكور/ در مسیر كنكور با برنامه‌ریزی حركت كنید
     در گزارش این هفته در خصوص نكات كنكور به یكی از مهم‌ترین عناصر موفقیت در این آزمون اشاره شده است.
     نمایش متن کامل 


۲۳ هزار نفر در تكمیل ظرفیت كنكور ۹۵ ثبت نام كردند
     مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به پایان مرحله تكمیل ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در كنكور سراسری ۹۵ گفت: بیش از ۲۳ هزار داوطلب در این مرحله ثبت نام كردند.
     نمایش متن کامل 


مهلت ثبت نام در تكمیل ظرفیت كنكور سراسری امروز به پایان می رسد
     مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ساعت 24 امروز سه شنبه 2 آذر 95، آخرین مهلت داوطلبان برای ثبت نام در مرحله تكمیل ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در كنكور سراسری سال ۹۵ خواهد بود.
     نمایش متن کامل 


فردا آخرین مهلت ثبت‌نام تكمیل ظرفیت كنكور
     مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور از ثبت‌نام بیش از 18 هزار داوطلب برای تكمیل ظرفیت كنكور سراسری خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام در مرحله تكمیل ظرفیت آزمون سراسری سال‌جاری فردا دوم آذرماه به پایان می‌رسد.
     نمایش متن کامل 


شركت ۱۷ هزار نفر در تكمیل ظرفیت كنكور/ دوم آذر آخرین مهلت ثبت نام
     مشاور سازمان سنجش در گفتگو با گفت: تاكنون ۱۷ هزار و ۶۱۸ نفر در مرحله تكمیل ظرفیت كنكور سراسری سال ۹۵ ثبت نام كرده اند. ظرفیت اعلام شده بیش از ۱۴ هزار نفر است.
     نمایش متن کامل 


مهلت ثبت نام در تكمیل ظرفیت كنكور تمدید شد/ اعلام كدرشته های جدید
     مشاور عالی سازمان سنجش گفت: با توجه به اعلام كدرشته محل های جدید از سوی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مهلت ثبت نام در مرحله تكمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۹۵ تمدید شد.
     نمایش متن کامل 


امروز آخرین مهلت ثبت‌نام مرحله تكمیل ظرفیت كنكور
     مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور از ثبت‌نام بیش از 11 هزار داوطلب در مرحله تكمیل ظرفیت آزمون سراسری خبر داد و گفت: داوطلبان تا ساعت 24 امروز چهارشنبه 26 آبان فرصت دارند برای ثبت‌نام در مرحله تكمیل ظرفیت آزمون سراسری اقدام كنند.
     نمایش متن کامل 


حذفیات منابع سوالات آزمون سراسری سال ۹۶ منتشر شد
     حذفیات منابع سوالات آزمون سراسری سال ۹۶ منتشر شد
     نمایش متن کامل 


پذیرش ۱۳هزار نفر در تكمیل ظرفیت كنكور ۹۵
     به گزارش جام جم آنلاین، حسین توكلی در گفتگو با مهر افزود: اطلاعیه سازمان سنجش درباره اعلام ظرفیت رشته های جدید و تكمیل ظرفیت برای برخی از كدرشته های دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و سایر دوره های دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در كنكور سال ۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.
     نمایش متن کامل 


آغاز ثبت‌نام مجدد تكمیل ظرفیت كنكور از امروز
     مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور از امكان ثبت‌نام مجدد تكمیل ظرفیت آزمون سراسری خبر داد و گفت: داوطلبان ازامروز یكشنبه 23 تا چهارشنبه 26 آبان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در مرحله تكمیل ظرفیت این آزمون اقدام كنند.
     نمایش متن کامل 


فهرست منابع سوالات ازمون سراسری سال 1396
     فهرست منابع سوالات ازمون سراسری سال 1396 بعلاوه حذفیات منابع
     نمایش متن کامل 


ثبت نام تكمیل ظرفیت‌ كنكور ۹۵ از فردا
     مشاور عالی سازمان سنجش از تكمیل ظرفیت در رشته‌محل‌های جدید و برخی از رشته‌های آزمون‌ سراسری سال‌ ۱۳۹۵ خبر داد و گفت: مرحله تكمیل ظرفیت از فردا یكشنبه ۲۳ آبان آغاز می شود.
     نمایش متن کامل 


تعیین زمان ثبت نام كنكور ۹۶
     ثبت‌نام برای آزمون سراسری سال ۹۶ از تاریخ ۱۹ بهمن ۹۵ آغاز می‌شود همچنین منابع آزمون عمومی و تخصصی هریك از گروه‌های آزمایشی اعلام شده است.
     نمایش متن کامل 


اطلاعیه سازمان سنجش اموزش كشور درباره میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در ازمون سراسری سال 1396
     بدینوسیله به اطلاع كلیه داوطلبان آزمون سراسری سال 1396 می رساند:
     نمایش متن کامل 


۹۰ نفر از دانش آموزان زنجانی رتبه زیر دو هزار را كسب كردند
     زنجان- مدیر كل آموزش و پرورش استان زنجان به قبولی دانش آموزان زنجانی در كنكور ۹۵ اشاره كرد و گفت: ۹۰ نفر از دانش آموزان زنجانی رتبه زیر دو هزار را در آزمون سراسری سال ۹۵ كسب كردند.
     نمایش متن کامل 


جزئیات مصاحبه و آزمون علمی برای رشته های نیمه متمركز كنكور سال 95
     جزئیات مصاحبه و آزمون علمی برای رشته های نیمه متمركز دانشگاهها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی در آزمون‌ سراسری‌ سال‌ ۱۳۹۵ اعلام شد. نتایج نهایی پذیرش در این كدرشته ها بهمن ماه منتشر می شود.
     نمایش متن کامل 


نتایج اولیه رشته های نیمه متمركز كنكور ۹۵ امروز اعلام می شود
     دكتر مشاور سازمان سنجش در گفتگو با ادامه داد: فهرست اسامی شامل معرفی شدگان چند برابر رشته های مختلف تحصیلی نیمه متمركز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و رشته های تحصیلی مقطع كاردانی گروه آموزشی علوم پزشكی در مرحله پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی است.
     نمایش متن کامل 


آمادگی برای كنكور از همین حالا !
     با توجه به اینكه بیشتر داوطلبان كنكور، مطالعه خود را از مهر شروع می‌كنند، در این مقاله درصدد هستیم كه شما را با افت و خیزهایی كه ممكن است در طول این دوره داشته باشید، آشنا نماییم. یكی از مشكلاتی كه بیشتر داوطلبان آزمون سراسری با آن مواجه هستند، این است كه كنكور…
     نمایش متن کامل 


اعلام زمان انتشار نتایج اولیه رشته های نیمه متمركز كنكور ۹۵
     مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور زمان انتشار نتایج اولیه پذیرش در رشته های نیمه متمركز كنكور سراسری ۹۵ را اعلام كرد.
     نمایش متن کامل 


تكمیل ظرفیت پذیرش بدون كنكور دانشگاه پیام‌نور آغاز شد
     تكمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفا با اعمال سوابق تحصیلی در مراكز و واحدهای آموزشی دانشگاه پیام نور آغاز شد.
     نمایش متن کامل 


اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با تكمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفا با اعمال سوابق تحصیلی در مؤسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی در (مهر ماه) سال 1395
     با توجه به درخواست برخی از مؤسسات مبنی بر عدم تكمیل ظرفیت پذیرش رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1395 سازمان سنجش آموزش كشور بدین‌وسیله به اطلاع كلیه داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته‌های پذیرش صرفا با اعمال سوابق تحصیلی مؤسسات ذیربط (اعم از داوطلبانی كه در آزمون سراسری سال 1395 ثبت‌نام نموده و یا ننموده‌اند) می‌رساند كه برای ثبت‌نام در رشته‌های تحصیلی فوق می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی، از رشته‌های پذیرنده در این مرحله اطلاع حاصل نموده و ضمن مشخص نمودن رشته مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارك ذیل و با توجه به موارد مربوط از تاریخ 95/7/12 لغایت 95/8/12 به مؤسسه آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمایند.
     نمایش متن کامل 


آغاز انتخاب رشته تكمیل ظرفیت كنكور دانشگاه آزاد از فردا
     معاون آموزش و تحصیلات تكمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز انتخاب رشته مرحله تكمیل ظرفیت رشته های غیرپزشكی و علوم پزشكی این دانشگاه از ساعت ۱۴ روز یكشنبه ۱۸ مهر ماه خبرداد.
     نمایش متن کامل 


۳۵۱ هزار نفر به دانشگاه‌های غیردولتی راه یافتند
     رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینكه در آزمون سراسری سال ۹۵، ۳۵۱ هزار نفر در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی قبول شدند، گفت: ۱۲۳ هزار نفر نیز در دوره‌های روزانه پذیرش شدند.
     نمایش متن کامل 


انتخاب 70 نفر از 100 نفر اول كنكور، دانشگاه علوم پزشكی تهران است
     رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: پزشكی دانشگاه تهران همچنان در صدر رشته های پرطرفدار داوطلبان كنكور است
     نمایش متن کامل 


راز موفقیت در كنكور چیست؟
     موفقیت در كنكور تا حد زیادی یعنی موفقیت در زندگی،بسیاری از دانش آموزان به دنبال موفقیت در این آزمون بزرگ هستند و میخواهند نتیجه خیلی خوبی بگیرند تا به دنبال آن به موفقیت های بزرگ برسند،اما چگونه میتوان در كنكور موفق شد؟ آیا موفقیت در كنكور رمز خاصی دارد؟ به دفتر یكی از مشاوران تحصیلی مطرح شهر تهران استاد گلی رفته ایم تا رمز و راز كنكور را از ایشان جویا شویم .
     نمایش متن کامل 


آغاز تكمیل ظرفیت كنكور ارشد از ۱۳ مهر
     مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور گفت: جزئیات مرحله تكمیل ظرفیت كنكور كارشناسی ارشد ۹۵ روز ۱۲ مهرماه اعلام می شود و داوطلبان می توانند از سه شنبه نسبت به انتخاب رشته اقدام كنند.
     نمایش متن کامل پیك‌های جدید
   بیوگرافی
از نوجوانی عاشق تدریس بودم؛ این حرفه برایم رؤیایی شیرین و لطیف بود، القاء مطالب و تفهیم آن به دانش‌آموزان برایم راضی‌کننده‌تر از هر چیزی بود تا بدانجا که مسائل مالی نیز نتوانستند مرا از رسیدن به آرمان‌هایم دور نگه‌ دارند. اما مشکلی مهم‌تر از ای همه این‌ها وجود داشت که مانعی برای تحقق آرزوهایم بود. شاید برایتان قابل تصور نباشد که فردی با لکنت زبان کامل استاد یا معلم شما باشد! حاد بودن این مشکل تا حدی بود که در سن هجده‌سالگی حتی نمی‌توانستم پاسخگوی تلفن باشم. اما باید به گونه‌ای با این معضل مبارزه می‌کردم ....! روزی یکی از اساتید ادبیات دانشگاه علم و صنعت ایران به نام «دکتر خبرزاده» شرایط یک معلم برتر را برشمردند که شامل 24 مورد می‌شدو از این 24 شرط فقط یکی شامل حال من می‌شد! بنابراین تصمیم گرفتم از 23 مورد آن فاکتور گرفته و با دارا بودن همان یک شرط حرفه‌ی مورد علاقه‌ام را آغاز کنم. روز‌های بسیار سختی را در پیش‌رو داشتم، ابتدا برای این که بتوانم توانایی‌هایم را تقویت کنم تدریس خصوصی را نزد افراد فامیل و همسایگان آغاز نمودم که چندان مورد استقبال قرار نگرفت، چه بسا موجبات تمسخر را برایم فراهم کرد تا آنجا که وقتی آرزویم را برای یکی از دوستانم به نام «بس‌بس» مطرح کردم با نگاهی عاقل‌اندرسفیه در پاسخ گفت: «آرزو بر جوانان عیب نیست.» اما از آنجا که عشق به این حرفه در وجودم زبانه می‌کشید و هدفم متعالی بود، دست از جهد و کوشش برنداشته تا بدانجا که وقتی در همایشی در برج سفید، مقابل حدود ششصد نفر از اولیاء برای مدت یک‌ساعت و نیم سخنرانی نمودم، تشویق‌های بی‌شائبة آنان دلیلی بر این مدعا بود که من توانستم، شاهد موفقیت را در آغوش بکشم و به هدفی که برای من بسیار دور می‌نمود دست پیدا کنم. در سال 1353 از دانشگاه علم‌وصنعت ایران در رشته مهندسی مکانیک فارغ‌التحصیل شدم. دوران سربازی را در دانشکده افسری به تدریس استاتیک و مقاومت مصالح پرداختم. بعد از دوران سربازی به استخدام آموزش و پرورش درآمدم؛ ابتدا در منطقه 8 آموزش و پرورش تهران در دبیرستان دانشمند و بعد در هنرستان آزادی فلسطین به تدریس فیزیک پرداختم. سپس در دانشکده فنی شهیدرجایی به تدریس فیزیک حرارت و سیالات پرداختم و بعد مجدداً به هنرستان بازگشتم. در سال 79 تا 84 به عنوان رئیس دبیرستان غیرانتفاعی دکتر هشترودی مشغول به کار شدم و در سال 1383 بازنشسته شدم. آموزشگاه‌ها و دبیرستان‌هایی که این جانب به اتفاق همکاران به تأسیس و یا همکاری مستمر در آن پرداختم شامل: 1- آموزشگاه علوم ،2- آموزشگاه پیام،3- آموزشگاه پویش، 4- دبیرستان دخترانه صبا، 5- دبیرستان پسرانه‌ی دکتر هشترودی، 6- آموزشگاه سینا و 7- دبیرستان ایران‌زمین می‌باشندکه زمانی از برجسته‌ترین آموزشگاه‌ها و دبیرستان‌های تهران بودند. اکنون پس از سال‌ها مرارت و سختی؛ وقتی دفتر خاطرات تلخ و شیرین دوران تدریسم را ورق می‌زنم نظاره ‌گر دست‌یافته هایی بس عظیم‌تر و شیرین‌تر هستم که تمامی آن‌ها را مرهون لطف پروردگار یکتا می‌باشم. فرزندانم؛ که هر یک به نحوی از انحاء پاسخ زحماتم را داده‌اند: دخترم عزیزم؛ «شقایق» که فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی ارشد کامپیوتر از دانشگاه لندن می‌باشد. پسر ارشدم؛ «شهاب» که سال آخر دکترای فیزیک خود را در دانشگاه کالیفرنیا می‌گذراند و مقالات علمی زیادی در رشته فیزیک از ایشان در مجلات معتبر به چاپ رسیده است. ـ پسر کوچک‌ترم؛ «سروش» که فارغ‌التحصیل رشته معماری می‌باشد و به علت علاقه‌اش به کار نشر، اکنون در انتشارات راه‌اندیشه مشغول به کار می‌باشد. ناگفته نماند که برای کسب موفقیت در این راه از حمایت‌های همه‌جانبه بردارنم «احمد و محمد عربشاهی» بهره بردم و پشتیبانی بی‌دریغ همسرم «سودابه نوشاد سهیلی» برای هموار نمودن این راه سخت مثال‌زدنی است. در این جا؛ سپاس و ستایش مر خداوند را سزاست که به من قدرتی عطا نموده تا در سن شصت‌سالگی نیز چون جوانی 25ساله نیرو و انرژی داشته باشم و تفکرات و آموخته‌هایم را با جدیدترین الگوهای روز و روش‌های تدریس برتر مطابق نمایم، چرا که من به عنوان یک استاد خود را موظف می‌دانم تا جوانان و دانش‌آموزان امروز را با اصول جدید و متدهای روز دنیا آشنا سازم و این خواسته مستلزم آن می‌باشد که خود نیز اطلاعات به روز شده را در اختیار داشته باشم. در ادامه این راه با خود عهد بسته‌ام که اگر روزی در امتحانات نهایی کشور یا آزمون‌های سراسری دانشگاه‌ها سؤالی مطرح شود که نمونه‌ی آن را در سر کلاس حل نکرده باشم، صددرصد از تدریس کناره‌گیری کنم. روزی یکی از نزدیکانم از من پرسید دایی من چه‌کاره شوم؟ گفتم: هر شغلی می‌خواهی انتخاب کن ولی حتی اگر رفتگر شدی، تلاش کن بهترین رفتگر باشی.! و او اکنون یکی از وکلای برجسته‌ی بین‌المللی است و همیشه می‌گوید آن جمله‌ی شما برای من الگو شد.
پیشنهاد ویژه
All Rights Reserved For Mr. Alireza Arabshahi © 2013 <<<------------- Site Designing & Developing by NikaRayan Ver: 4.95.06.16